70. Őszi Aukció

70. Őszi Aukció

70. őszi áverésünkre a 19. és 20. századi magyar művészet kiemelkedő kvalitású darabjaival készülünk. A remekműveket felsorakoztató árverésen a nemrégiben elhunyt Kornai Péter producer, médiavállalkozó magángyűjteménye is kalapács alá kerül többek között Gulácsy Lajos, Vaszary János és Rippl-Rónai József alkotásaival.

Kornai szenvedélyesen kutatta a magyar művészek alkotásait, elmondások szerint úgy vásárolt festményt, mint aki házat vesz – a pincétől a padlásig mindent tudni akart az adott műről. Habár kollekciója különböző korok és stílusok alkotásaiból áll, hangulatilag és érzelmileg teljesen egységes, gerincét pedig klasszikus modern művek alkotják. A Virág Judit Galéria a Kornai-gyűjtemény részeként elárverezi többet közt Vaszary János lenyűgöző akvarell képét (Díva kék pamlagon), Rippl-Rónai József bravúros portréját (Somssich gróf portréja) és Gulácsy Lajos kivételes gazdagságú grafikai kollekcióját, amely betekintést enged a művész szinte valamennyi korszakába.

Az aukciós anyagban a fentiek mellett helyet kaptak eddig nem látott Vaszary remekművek is. A festő párizsi korszakának egyik legreprezentatívabb olaj-alkotása (Virágcsendélet nőszirommal és tulipánnal) mellett elárverezik A San Domenico Hotel kertje Taorminában című képet is. Ez utóbbi korábban ismeretlen volt, évtizedekig rejtőzködött egy rangos svájci magángyűjteményben.

Az aukció további kulcstétele Tihanyi Lajos Párizsi táj című, 1925 körül készült avantgárd festménye, amely igazi csemege a műkedvelők számára: párizsi háztetők és kémények elvont, purista szellemű ábrázolása.

A tételek közt szerepel továbbá Patkó Károly nagyméretű temperaképe, valamint Kádár Béla, Aba-Novák Vilmos és Czigány Dezső egy-egy remekműve is.

Részletek

Időpont: 2022. október 18. (kedd) 18 óra

Helyszín: Budapest Kongresszusi Központ

Kiállítás: 2022. október 7-17. minden nap 10-18 óra között a Virág Judit Galériában

70. Őszi Aukció

Körpanoráma

70. Őszi Aukció tételei

7

Kislány portré, 1929

Kikiáltási ár: 260 000 Ft
8

Hanna Melánia (1892 - 1972)

Esküvő, 1930-as évek

Kikiáltási ár: 2 400 000 Ft
9

Telkessy Valéria (1870-1950)

Kertben, 1908

Kikiáltási ár: 1 400 000 Ft
11

Bornemisza László (1910-1995)

Északi város, 1978

Kikiáltási ár: 1 000 000 Ft
13

Ligeti Antal (1823-1890)

Patakparton

Kikiáltási ár: 800 000 Ft
14

Csavargó

Kikiáltási ár: 750 000 Ft
15

Karosszékben ülő hölgy

Kikiáltási ár: 5 000 000 Ft
16

Fényes Adolf (1867-1945)

Szabadban

Kikiáltási ár: 850 000 Ft
17

Firenzei nő, 1911

Kikiáltási ár: 1 200 000 Ft
18

Scheiber Hugó (1873-1950)

Padon ülő

Kikiáltási ár: 1 200 000 Ft
19

Schönberger Armand (1885-1974)

Rakodómunkások

Kikiáltási ár: 2 400 000 Ft
20

Schadl János (1892-1944)

Két fa (Tata), 1929

Kikiáltási ár: 3 600 000 Ft
21

Martyn Ferenc (1899-1986)

Strandon

Kikiáltási ár: 380 000 Ft
22

Tibor Ernő (1885-1945)

Velence

Kikiáltási ár: 550 000 Ft
24

Czene Béla (1911-1999)

Lány virággal, 1971

Kikiáltási ár: 1 200 000 Ft
25

Czigány Dezső (1883-1938)

Provence, 1934

Kikiáltási ár: 10 000 000 Ft
27

Pólya Tibor (1886-1937)

Utcai forgatag Szolnokon

Kikiáltási ár: 1 600 000 Ft
30

Nagy Oszkár (1883-1965)

Nagybányai park, 1939

Kikiáltási ár: 4 000 000 Ft
32

Vízkeleti Witman Etelka (1882-1964)

Velencei árus

Kikiáltási ár: 220 000 Ft
33

Tornai Gyula (1851-1928)

Amritszár

Kikiáltási ár: 950 000 Ft
34

Kosztolányi Kann Gyula (1868-1945)

Csendélet

Kikiáltási ár: 380 000 Ft
37

Zsolnay

Váza, virágfürtökkel, Zsolnay, 1900

Kikiáltási ár: 2 000 000 Ft
39

Ilosvai Varga István (1895-1978)

Szentendre

Kikiáltási ár: 420 000 Ft
41

Bornemisza László (1910-1995)

Meseváros

Kikiáltási ár: 160 000 Ft
43

Zsolnay

Papagájos váza, Zsolnay, 1914 körül

Kikiáltási ár: 1 200 000 Ft
44

Zsolnay

Pávás asztalközép, Zsolnay, 1913

Kikiáltási ár: 2 600 000 Ft
45

Márffy Ödön (1878-1959)

Zdenka, 1930 körül

Kikiáltási ár: 7 000 000 Ft
48

Lányi Dezső (1879-1951)

Szoptató anya, 1920

Kikiáltási ár: 3 600 000 Ft
51

Martyn Ferenc (1899-1986)

Spanyol tengerpart, 1940

Kikiáltási ár: 380 000 Ft
52

Pekáry István (1905-1981)

Kisvelence

Kikiáltási ár: 1 000 000 Ft
53

Ámos Imre (1907-1944)

Önarckép angyallal, 1941

Kikiáltási ár: 650 000 Ft