70. Őszi Aukció

70. Őszi Aukció

70. őszi áverésünkre a 19. és 20. századi magyar művészet kiemelkedő kvalitású darabjaival készülünk. A remekműveket felsorakoztató árverésen a nemrégiben elhunyt Kornai Péter producer, médiavállalkozó magángyűjteménye is kalapács alá kerül többek között Gulácsy Lajos, Vaszary János és Rippl-Rónai József alkotásaival.

Kornai szenvedélyesen kutatta a magyar művészek alkotásait, elmondások szerint úgy vásárolt festményt, mint aki házat vesz – a pincétől a padlásig mindent tudni akart az adott műről. Habár kollekciója különböző korok és stílusok alkotásaiból áll, hangulatilag és érzelmileg teljesen egységes, gerincét pedig klasszikus modern művek alkotják. A Virág Judit Galéria a Kornai-gyűjtemény részeként elárverezi többet közt Vaszary János lenyűgöző akvarell képét (Díva kék pamlagon), Rippl-Rónai József bravúros portréját (Somssich gróf portréja) és Gulácsy Lajos kivételes gazdagságú grafikai kollekcióját, amely betekintést enged a művész szinte valamennyi korszakába.

Az aukciós anyagban a fentiek mellett helyet kaptak eddig nem látott Vaszary remekművek is. A festő párizsi korszakának egyik legreprezentatívabb olaj-alkotása (Virágcsendélet nőszirommal és tulipánnal) mellett elárverezik A San Domenico Hotel kertje Taorminában című képet is. Ez utóbbi korábban ismeretlen volt, évtizedekig rejtőzködött egy rangos svájci magángyűjteményben.

Az aukció további kulcstétele Tihanyi Lajos Párizsi táj című, 1925 körül készült avantgárd festménye, amely igazi csemege a műkedvelők számára: párizsi háztetők és kémények elvont, purista szellemű ábrázolása.

A tételek közt szerepel továbbá Patkó Károly nagyméretű temperaképe, valamint Kádár Béla, Aba-Novák Vilmos és Czigány Dezső egy-egy remekműve is.

Részletek

Időpont: 2022. október 18. (kedd) 18 óra

Helyszín: Budapest Kongresszusi Központ

Kiállítás: 2022. október 7-17. minden nap 10-18 óra között a Virág Judit Galériában

70. Őszi Aukció

Körpanoráma

70. Őszi Aukció tételei

54

Berény Róbert (1887-1953)

Berény Anna portréja

Kikiáltási ár: 480 000 Ft
55

Gulácsy Lajos (1882-1932)

Kalapos nő, 1914

Kikiáltási ár: 7 500 000 Ft
56

Jándi Dávid (1893-1944)

Fürdőzők, 1924

Kikiáltási ár: 260 000 Ft
60

Jándi Dávid (1893-1944)

Éneklő család, 1930

Kikiáltási ár: 300 000 Ft
61

Czóbel Béla (1883-1976)

Balázs

Kikiáltási ár: 3 000 000 Ft
63

Fehér László (1953-)

Lány báránnyal, 2003

Kikiáltási ár: 700 000 Ft
65

Nádler István (1938-)

Kompozíció, 1987

Kikiáltási ár: 900 000 Ft
66

Vajda Lajos (1908-1941)

Két ablakos házfal, 1935

Kikiáltási ár: 600 000 Ft
67

Pauer Gyula (1941-2012)

Cipők a Duna-parton

Kikiáltási ár: 1 200 000 Ft
70

Gulácsy Lajos (1882-1932)

Rokokó pár (Testvérek)

Kikiáltási ár: 1 500 000 Ft
72

Nagy István (1873-1937)

Utca, 1919

Kikiáltási ár: 1 000 000 Ft
75

Hátakt

Kikiáltási ár: 800 000 Ft
76

Gulácsy Lajos (1882-1932)

Veronai fantázia

Kikiáltási ár: 1 600 000 Ft
77

Ámos Imre (1907-1944)

Betekintő önarckép, 1941

Kikiáltási ár: 2 000 000 Ft
83

Kalapos fiú

Kikiáltási ár: 1 500 000 Ft
84

Pekáry István (1905-1981)

Vasárnap, 1934

Kikiáltási ár: 4 000 000 Ft
85

Vörös Géza (1897-1957)

Virágcsendélet, 1936

Kikiáltási ár: 950 000 Ft
87

Poll Hugó (1867-1931)

Folyópart Bretagne-ban

Kikiáltási ár: 240 000 Ft
88

Corini Margit (1897-1982)

Hajók a Szajnán

Kikiáltási ár: 750 000 Ft
90

Glatz Oszkár (1872-1958)

Lány portré, 1933

Kikiáltási ár: 500 000 Ft
91

Hollósy Simon (1857-1918)

Olvasó nő, 1880

Kikiáltási ár: 320 000 Ft
93

Shylock

Kikiáltási ár: 2 800 000 Ft
94

Koszta József (1861-1949)

Vihar előtti fények

Kikiáltási ár: 4 400 000 Ft
95

Iványi Grünwald Béla (1867-1940)

Itatás

Kikiáltási ár: 600 000 Ft
97

Réth Alfréd (1884-1966)

Personnage, 1963

Kikiáltási ár: 1 200 000 Ft
98

Kádár Béla (1877-1956)

Hölgy csendélettel

Kikiáltási ár: 1 200 000 Ft
99

Czóbel Béla (1883-1976)

Berlini utca (Házak), 1922

Kikiáltási ár: 6 000 000 Ft
100

Bruck Lajos (1846-1910)

Ischl-i ház, 1900 körül

Kikiáltási ár: 700 000 Ft
103

Zsolnay

Organikus kehelyváza, Zsolnay, 1900 körül

Kikiáltási ár: 4 000 000 Ft
104

Szőnyi István (1894-1960)

Öltözködés

Kikiáltási ár: 1 800 000 Ft