70. Őszi Aukció

70. Őszi Aukció

70. őszi áverésünkre a 19. és 20. századi magyar művészet kiemelkedő kvalitású darabjaival készülünk. A remekműveket felsorakoztató árverésen a nemrégiben elhunyt Kornai Péter producer, médiavállalkozó magángyűjteménye is kalapács alá kerül többek között Gulácsy Lajos, Vaszary János és Rippl-Rónai József alkotásaival.

Kornai szenvedélyesen kutatta a magyar művészek alkotásait, elmondások szerint úgy vásárolt festményt, mint aki házat vesz – a pincétől a padlásig mindent tudni akart az adott műről. Habár kollekciója különböző korok és stílusok alkotásaiból áll, hangulatilag és érzelmileg teljesen egységes, gerincét pedig klasszikus modern művek alkotják. A Virág Judit Galéria a Kornai-gyűjtemény részeként elárverezi többet közt Vaszary János lenyűgöző akvarell képét (Díva kék pamlagon), Rippl-Rónai József bravúros portréját (Somssich gróf portréja) és Gulácsy Lajos kivételes gazdagságú grafikai kollekcióját, amely betekintést enged a művész szinte valamennyi korszakába.

Az aukciós anyagban a fentiek mellett helyet kaptak eddig nem látott Vaszary remekművek is. A festő párizsi korszakának egyik legreprezentatívabb olaj-alkotása (Virágcsendélet nőszirommal és tulipánnal) mellett elárverezik A San Domenico Hotel kertje Taorminában című képet is. Ez utóbbi korábban ismeretlen volt, évtizedekig rejtőzködött egy rangos svájci magángyűjteményben.

Az aukció további kulcstétele Tihanyi Lajos Párizsi táj című, 1925 körül készült avantgárd festménye, amely igazi csemege a műkedvelők számára: párizsi háztetők és kémények elvont, purista szellemű ábrázolása.

A tételek közt szerepel továbbá Patkó Károly nagyméretű temperaképe, valamint Kádár Béla, Aba-Novák Vilmos és Czigány Dezső egy-egy remekműve is.

Részletek

Időpont: 2022. október 18. (kedd) 18 óra

Helyszín: Budapest Kongresszusi Központ

Kiállítás: 2022. október 7-17. minden nap 10-18 óra között a Virág Judit Galériában

70. Őszi Aukció

Körpanoráma

70. Őszi Aukció tételei

105

Czóbel Béla (1883-1976)

Pihenő nő

Kikiáltási ár: 2 800 000 Ft
106

Schönberger Armand (1885-1974)

Város

Kikiáltási ár: 480 000 Ft
107

Kmetty János (1889-1975)

Szentendrei kertben

Kikiáltási ár: 550 000 Ft
108

Marczell György (1897-1979)

Halászat, 1974

Kikiáltási ár: 460 000 Ft
109

Demény Miklós (1939-2010)

Butikban, 1999

Kikiáltási ár: 1 800 000 Ft
110

Patkó Károly (1895-1941)

Isola Tiberina, 1930 körül

Kikiáltási ár: 3 000 000 Ft
111

Járitz Józsa (1893-1986)

Lány sárga kendővel

Kikiáltási ár: 700 000 Ft
112

Molnár-C. Pál (1894-1981)

Madonna (Anyaság), 1932

Kikiáltási ár: 900 000 Ft
115

Kádár Béla (1877-1956)

Akt lepellel

Kikiáltási ár: 260 000 Ft
116

Scheiber Hugó (1873-1950)

Cigarettázó nő

Kikiáltási ár: 2 200 000 Ft
117

Tihanyi Lajos (1885-1938)

Párizsi táj, 1925

Kikiáltási ár: 24 000 000 Ft
120

Basch Andor (1885-1944)

Francia kisváros

Kikiáltási ár: 200 000 Ft
122

Czene Béla (1911-1999)

Ábrándozó akt macskával

Kikiáltási ár: 1 500 000 Ft
123

Pólya Tibor (1886-1937)

Csendélet

Kikiáltási ár: 550 000 Ft
124

Szőnyi István (1894-1960)

A Duna Zebegénynél

Kikiáltási ár: 2 600 000 Ft
127

Munkácsy Mihály (1844-1900)

Tanulmány

Kikiáltási ár: 380 000 Ft
130

Nagy Oszkár (1883-1965)

Nagybányai házak

Kikiáltási ár: 700 000 Ft
131

Fenyő György (1904-1978)

Kilátás templomtoronnyal

Kikiáltási ár: 2 400 000 Ft
136

Vörös Géza (1897-1957)

Picasso könyv

Kikiáltási ár: 2 800 000 Ft
137

Balázs János (1905-1977)

Közmondás

Kikiáltási ár: 280 000 Ft
138

Scheiber Hugó (1873-1950)

Konflis

Kikiáltási ár: 1 200 000 Ft
139

Kádár Béla (1877-1956)

Hölgy macskával

Kikiáltási ár: 7 000 000 Ft
140

Vastagh Géza (1866-1919)

Oroszlánok

Kikiáltási ár: 1 200 000 Ft
141

Balázs János (1905-1977)

Madarak

Kikiáltási ár: 1 000 000 Ft
142

Anna Margit (1913-1991)

Bibliai Eszter, 1978

Kikiáltási ár: 3 200 000 Ft
143

Ámos Imre (1907-1944)

Balaton

Kikiáltási ár: 1 800 000 Ft
145

Anna Margit (1913-1991)

Bábu, 1966

Kikiáltási ár: 1 000 000 Ft
146

Korniss Dezső (1908-1984)

Fej, 1937 körül

Kikiáltási ár: 400 000 Ft
147

Rippl-Rónai József (1861-1927)

Női portré, 1922

Kikiáltási ár: 3 600 000 Ft
148

Basch Andor (1885-1944)

Parton pihenők, 1930

Kikiáltási ár: 320 000 Ft
149

Molnár-C. Pál (1894-1981)

Danae, 1970

Kikiáltási ár: 400 000 Ft
150

Kmetty János (1889-1975)

Duna-part, 1940

Kikiáltási ár: 280 000 Ft
152

Batthyány Gyula (1887-1959)

Estély, 1930-as évek

Kikiáltási ár: 12 000 000 Ft
153

Jándi Dávid (1893-1944)

Nagybányai táj

Kikiáltási ár: 440 000 Ft
154

Nagy Oszkár (1883-1965)

Napsütötte utca Nagybányán

Kikiáltási ár: 1 000 000 Ft