Grafikai aukció

Grafikai aukció

Először rendez kizárólag grafikákból álló, tematikus árverést a Virág Judit Galéria.

A válogatott, kiemelkedő kvalitású alkotások teljes keresztmetszetét nyújtják a magyar művészet történetének, a 19. századot Lotz Károly, Székely Bertalan, Mednyánszky László alkotásai reprezentálják de Rippl-Rónai József, Czóbel Béla és Kassák Lajos egy-egy műve is megtalálható az aukciós anyagban. Több ritka különlegesség is kalapács alá kerül, többek közt a húszas évek klasszicizáló, úgynevezett Árkádia körhöz tartozó Korb Erzsébet, Fonó Lajos és Varga Nándor Lajos grafikái.

Részletek

Online aukció: Április 23-án 19 órakor
Kiállítás: Április 12-22. között, minden nap 10-18 óra között (ha a járványügyi szabályok lehetővé teszik)
Helyszín: Virág Judit Galéria

Körpanoráma

A GRAFIKAI AUKCIÓ KIEMELT MŰTÁRGYAI

Gábor Jenő

Tájkép

Akvarell, ceruza, papír

Czimra Gyula

Apácák a folyóparton

Akvarell, papír

Fonó Lajos

Árkádiai jelenet

Tempera, gouache, papír

Gyarmathy Tihamér

Bolygóközi vitorlás, 1947

Akvarell, tus, papír

Johan Hugó

Fiesole, 1921

Szén, papír

Rippl-Rónai József

Két akt, 1910-1911

Diópác, toll, papír

Szobotka Imre

Zebegényi utca

Gouache, fedőfehér, papír

Vasarely Victor

Kompozíció

Színes szitanyomat, papír