Háború utáni és kortárs művek aukciója

Kortárs aukciónk törzsanyagát a nyolcvanas-kilencvenes évek magyar képzőművészetének alkotásai képezik: az immáron erősen kanonizált művészek egy-egy kvalitásos darabja mellett (mint Maurer Dóra, Keserü Ilona, Lakner László, Nádler István, Hencze Tamás vagy Bak Imre alkotásai), jelentős számmal képviseltetik magukat az ekkor induló fiatalabb generáció képviselői. Dienes Gábor, Nagy Gábor, El Kazovszkij, Ujházi Péter vagy a Vajda Lajos Stúdió tagjai, akik műveiben talán az egyetlen közös pont, hogy a figuralitás talaján maradtak. Az absztrakt hagyományok folytatói sem maradnak le, többek között Konok Tamás, Haász István, Lantos Ferenc, Matzon Ákos darabokra lehet majd online licitálni.

Részletek

Online aukció: Április 24-én 19 órakor
Kiállítás: Április 12-22. között, minden nap 10-18 óra között (ha a járványügyi szabályok lehetővé teszik)
Helyszín: Virág Judit Galéria

Körpanoráma

A KORTÁRS AUKCIÓ KIEMELT MŰTÁRGYAI

Bak Imre

Csontváry, 1992

Akril, vászon

Ef. Zámbó István

Álmot mesélő ikon, 1973

Tus, akvarell, papír

El Kazovszkij

Cím nélkül, 1970-es évek

Tempera, kréta, papír

Fiedler Ferenc

Cím nélkül, 1963

Olaj, vászon

Hencze Tamás

Szerkezet, 1975

Akril, papír

Lakner László

Whitman, 1981

Gouache, viasz, velinpapír

Maurer Dóra

Gát-projekt, 1993

Akril, színes fotó

Nádler István

Feketebács No. 11., 1987

Olaj, vászon

Ujházi Péter

Munka, 1990

Vegyestechnika, farost