29. aukció
Nagy Balogh János (1874-1919) A művész anyja szitával, 1910-es évek
161

Nagy Balogh János (1874-1919)

A művész anyja szitával, 1910-es évek

Olaj, vászon, 49x36,5 cm
Kikiáltási ár: 4 800 000 Ft

Nagy Balogh János talán leglíraibb képciklusa az édesanyjáról készített sorozata. Az anya, mint az életmű egyedüli modellje a rövid oeuvre minden periódusában jelen van alkotásain. Mindennapi tevékenységét végezve akárhol is tűnik