44. aukció
Patkó Károly római iskola, Római Magyar Akadémia
38

Patkó Károly (1895-1941)

A Római Magyar Akadémiában (Szalonban), 1931

Tempera, vászon, 179,5x144 cm
Jelezve jobbra lent: Patkó 1931, Róma
Kikiáltási ár: 20 000 000 Ft
Becsérték: 36 000 000 - 50 000 000 Ft

PROVENIENCIA: •1984 óta külföldi magángyűjteményben KIÁLLÍTVA: •Patkó Károly kiállítás, Ernst Múzeum, Budapest 1932. kat.58. (Szalonban); •Patkó Károly emlékkiállítás, Nemzeti Szalon, Budapest 1941. ka t.19. 8 (A

68

Patkó Károly (1895-1941)

Aktok a szabadban, 1926

Kikiáltási ár: 3 200 000 Ft