12. Háború utáni és kortárs művek aukciója - I. rész
Mácsai István realizmus kortárs aukció
4

Mácsai István (1922-2005)

A szekér, 1980 körül

Olaj, vászon, 50,5 x 80 cm
Jelezve jobbra lent: Mácsai
Kikiáltási ár: 240 000 Ft
Becsérték: 360 000 - 480 000 Ft

PROVENIENCIA:
¦ korábban Szölke László gyűjteményében

KIÁLLÍTVA:
¦ Galerie Rutzmoser: István Mácsai, München, 1982

PÁRDARABJA KIÁLLÍTVA:
¦ Elmozdul a fal. Kiscelli Múzeum, 2022. december 9. − 2023. április 2.

REPRODUKÁLVA:
¦ Wehner Tibor: A Szölke-Gyűjtemény. Festmény, grafika, szobor, érem. Ferenczy Múzeumi Centrum, MűvészetMalom, Szentendre, 2019, 263. oldal

A Szépművészeti Múzeum-Magyar Nemzeti Galéria gyűjteményben ennek a műnek az első változata Tél (A világ vége), 1972 címmel szerepel.

3

Mácsai István (1922-2005)

A csirke, 1960

Kikiáltási ár: 340 000 Ft