63. aukció
Vaszary János akt expresszionizmus
152

Akt műteremben, 1920 körül

Olaj, vászon, 76x100,5 cm
Jelezve balra fent: Vaszary
Kikiáltási ár: 18 000 000 Ft
Becsérték: 26 000 000 - 32 000 000 Ft

Kiállítva ¦ Exhibited:

¦ Remekművek – Új válogatás a Kovács Gábor Gyűjteményből. Kogart Ház, Budapest, 2006. október 13. – december 1.

¦ Remekművek – válogatás a Kovács Gábor Gyűjteményből. V árosi Képtár, Orosháza, 2007. április 21. – június 21.

¦ Vaszary János gyűjteményes kiállítása, Magyar Nemzeti Galéria, Budapest, 2007. október 18. – 2008. február 10., katalógus: 115.

¦ A Kovács Gábor Gyűjtemény – Válogatás a magyar festészet remekeiből. REÖK Palota, Szeged, 2008. július 25. – szeptember 20.

¦ A magyar festészet mesterművei a Kovács Gábor-gyűjteményből. Miskolci Galéria Városi Művészeti Múzeum, Miskolc, 2009. június 11. – július 26.

¦ Csontvárytól Kondorig – Modernista festészet a Kovács Gábor Gyűjteményben. V árosi Művészeti Múzeum, Győr, 2011. április 13. – augusztus 7.

¦ A magyar festészet modernista törekvései a 20. század első felében – Válogatás a Kovács Gábor Gyűjteményből. Bolgár Szépművészetek Nemzeti Múzeuma, Szófia, 2012. október 11. – december 2.

¦ A tavasz ébredése – A modern magyar festészet születése a századelőn. Kogart Kiállítások Tihany, Tihany, 2013. június 9. – október 27.

¦ A természet színpadán – Modern törekvések a századforduló magyar festészetében. Hatvany Lajos Közérdekű Muzeális Gyűjtemény, Hatvan, 2014. október 3. – 2015. február 28.

¦ A Kovács Gábor Gyűjtemény Munkácsytól Tóth Menyhértig. T ornyai János Múzeum és Közművelődési Központ, Hódmezővásárhely, 2016. május 22. – július 31.

Kiállítva és reprodukálva ¦ Exhibited and reproduced:

¦ Vaszary János (1867–1939) gyűjteményes kiállítása. Magyar Nemzeti Galéria, Budapest, 2007. október 18. – 2008. február 10., 115. kép

¦ Z łoti Wiek. Malarstwa Wegierskiego (The Golden Age of Hungarian Painting) 1836–1936, Teksty (Texts): Andrzej Szczerski, Gábor Bellák, György Szücs, Kovács Gábor, Art Foundation – National Museum in Krakow, Krakow, 2016. október 21. – 2017. január 22., 156.

¦ Dr. Rajna József és Rajna Mária gyűjteménye. Virág Judit Galéria, 2019., 70.

Reprodukálva ¦ Reproduced:

¦ Plesznivy Edit: Vaszary János, MNG – Kossuth Kiadó, Budapest, 2007., 51. kép

7

Bár Pesaróban, 1930

Kikiáltási ár: 1 800 000 Ft
105

Dunaparti korzó, 1933

Kikiáltási ár: 90 000 000 Ft
167

San Remo - Balkonon, 1937

Kikiáltási ár: 650 000 Ft
194

Guggoló akt

Kikiáltási ár: 550 000 Ft