54. aukció
Patkó Károly akt, női portré
140

Patkó Károly (1895-1941)

Akt tükör előtt (Fürdő után), 1924

Olaj, vászon, 68,5x56 cm
Jelezve balra lent: Patkó 1924
Kikiáltási ár: 5 000 000 Ft
Becsérték: 8 000 000 - 12 000 000 Ft

KIÁLLÍTVA:‣ Aba-Novák Vilmos, Feszty Masa és Patkó Károly festőművészek kiállítása.Ernst Múzeum, Budapest, 1924. október, katalógus: 49.tétel (Fürdő után címmel) REPRODUKÁLVA:‣ Modern Magyar Festészet 1919-1964. Kieselbach Galé

207

Patkó Károly (1895-1941)

Vihar Nagybányán

Kikiáltási ár: 1 500 000 Ft