64. aukció
Kmetty János (1889-1975) Almát tartó nő, 1916
191

Kmetty János (1889-1975)

Almát tartó nő, 1916

Olaj, vászon, 70,5x50 cm
Jelezve balra lent: Kmetty
Kikiáltási ár: 5 000 000 Ft
Becsérték: 8 000 000 - 10 000 000 Ft

Kiállítva és reprodukálva ¦ Exhibited and reproduced:

¦ A magyar festészet rejtőzködő csodái I. Szerk: Virág Judit – Törő István. Mű-Terem Galéria, Budapest, 2004. 109. oldal

¦ Kmetty. A magyar kubista. Herman Ottó Múzeum, Miskolc, 2008. szeptember 25. – december 31., katalógus: 51.

¦ Párizs-Budapest. Képzőművészeti kapcsolatok a két város közt, 1890-1960. Virág Judit Galéria, Budapest, 2017. 161. oldal

Reprodukálva ¦ Reproduced:

¦ Kopócsy Anna: Kmetty János. A magyar festészet mesterei. Kossuth Kiadó/Magyar Nemzeti Galéria, Budapest, 2015. 20. kép