63. aukció
Aba-Novák Vilmos népi életkép, cséplés
207

Aba-Novák Vilmos (1894-1941)

Augusztusi hangulat (Cséplés), 1928

Olaj, vászon, 80,5x100 cm
Jelezve balra fent: Aba-Novák. 28.
Kikiáltási ár: 17 000 000 Ft
Becsérték: 20 000 000 - 25 000 000 Ft

Aukcionálva:

¦ BÁV 8. aukció (1963), 1. tétel (Cséplés címen)

Kiállítva ¦ Exhibited:

¦ Aba-Novák Vilmos és Pátzay Pál gyűjteményes kiállítása. Ernst Múzeum, Budapest, 1931. február, katalógus: 78. (magántulajdon)

¦ Aba-Novák emlékkiállítás. Magyar Nemzeti Galéria, 1962. július-november, katalógus: 66.

¦ Aba-Novák emlékkiállítás. Damjanich János Múzeum, Szolnok, 1962. november-december, katalógus: 66.

¦ 8. művészeti képaukció. Bizományi Áruház Vállalat, 1963. szeptember, katalógus:1.

Reprodukálva ¦ Reproduced:

¦ B. Supka Magdolna: Aba-Novák Vilmos. Corvina Kiadó, Budapest, 1966. (2. kiadás 1971.) 16. kép

21

Aba-Novák Vilmos (1894-1941)

Csendélet, 1914

Kikiáltási ár: 6 000 000 Ft
193

Aba-Novák Vilmos (1894-1941)

Női akt, 1921

Kikiáltási ár: 200 000 Ft