60. aukció
Egry József (1883-1951) Balatoni táj fákkal (Kilátás Fonyódra),1938 körül
79

Egry József (1883-1951)

Balatoni táj fákkal (Kilátás Fonyódra),1938 körül

Olajpasztell, akvarell, papír, 73x102 cm
Jelezve jobbra lent: Egry József Badacsony
Kikiáltási ár: 13 000 000 Ft
Becsérték: 18 000 000 - 24 000 000 Ft

Oeuvre-jegyzék:

¦ Láncz Sándor: Egry. Képzőművészeti Alap, Budapest, 1980. Oeuvre: 424.

¦ korábban Seres Béla tulajdonában (1971)

¦ a Kovács Gábor gyűjteményben,

¦ majd magángyűjteményben

¦ Egry József emlékkiállítása, Magyar Nemzeti Galéria, Budapest, 1971.

¦ Remekművek – Válogatás a Kovács Gábor-gyűjteményből, Csikász Galéria, Veszprém, 2006. július 21. – szeptember 24.

¦ Remekművek – Új válogatás a Kovács Gábor Gyűjteményből, K O GAR T Ház, Budapest, 2006. október 13. – december 1.

¦ Best of MűTerem, MűTerem Galéria, Budapest, 2007. április 14 – 28.

¦ A Kovács Gábor Gyűjtemény – Válogatás a magyar festészet remekeiből, REÖK, Szeged, 2008. július 25. – szeptember 20.

¦ A magyar festészet mesterművei a Kovács Gábor-gyűjteményből, Miskolci Galéria Városi Művészeti Múzeum, Miskolc, 2009. június 11. – július 26.

¦ Fényhidakon át – Egry József gyűjteményes kiállítása, K O GAR T Ház, Budapest, 2011. március 31. – július 31.

¦ A magyar festészet modernista törekvései a 20. század első felében – Válogatás a Kovács Gábor Gyűjteményből, Bolgár Szépművészetek Nemzeti Múzeuma ( Bolgár Nemzeti Galéria), Szófia, 2012. október 11. – december 2.

¦ A tavasz ébredése – A modern magyar festészet születése a századelőn , KOGART Kiállítások, Tihany, 2013. június 9. – október 27.

¦ A Kovács Gábor Gyűjtemény Munkácsytól Tóth Menyhértig, Tornyai János Múzeum és Közművelődési Központ, Hódmezővásárhely, 2016. május 22. – július 31.

¦ BerlinBudapest 1919-1933. Virág Judit Galéria, Budapest, 2016. október 25. – november 27.

¦ Remekművek egy magángyűjteményből. Virág Judit Galéria, Budapest, 2018. szeptember 6 – 15.

¦ Best of Mű-Terem. Válogatás az elmúlt 10 év kiemelkedő alkotásaiból. Virág Judit Galéria, Budapest, 2007. 152. oldal

¦ Világgazdaság, Kogart-melléklet, 2011. január 20. 3. oldal

¦ BerlinBudapest 1919-1933. Virág Judit Galéria, Budapest, 2016. 38. oldal

80

Egry József (1883-1951)

Besnyői táj

Kikiáltási ár: 950 000 Ft