60. aukció
Scheiber Hugó der sturm, táncosok
37

Scheiber Hugó (1873-1950)

Bendzsó duó (Táncosnők), 1930 körül

Gouache, ceruza, papír, 65,5x49 cm
Jelezve középen lent: Scheiber H.
Kikiáltási ár: 6 000 000 Ft
Becsérték: 8 000 000 - 10 000 000 Ft

Proveninencia:

¦ egykor Neményi Bertalan gyűjteményében

¦ majd Georges Darany tulajdonában

¦ Az Újság vasárnapja, 1931. 41. sz. 17.

¦ Haulisch Lenke: Scheiber Hugó. Serpent kiadó, Budapest, 1995. reprodukálva a címlapon

¦ Modern magyar festészet 1919-1964. Kieselbach Galéria, Budapest, 2005. 781.

¦ Kieselbach Tamás: Magyar zene és kép. Corvina Kiadó, Budapest, 2007. 250.

¦ Molnos Péter: Scheiber Hugó. Festészet a jazz ritmusában. Kieselbach Galéria, Budapest, 2014. 182.

¦ Hugo Scheiber. Leben und Werk. Basel, Inter Art Galerie, é.n. kép: szám nélkül (Duo címmel)

69

Scheiber Hugó (1873-1950)

Tánc

Kikiáltási ár: 2 000 000 Ft
81

Scheiber Hugó (1873-1950)

Város híddal

Kikiáltási ár: 650 000 Ft
109

Scheiber Hugó (1873-1950)

Parkban

Kikiáltási ár: 850 000 Ft
143

Scheiber Hugó (1873-1950)

Tánc tangóharmonikára

Kikiáltási ár: 1 900 000 Ft
165

Scheiber Hugó (1873-1950)

Város lampionokkal

Kikiáltási ár: 1 400 000 Ft
177

Scheiber Hugó (1873-1950)

Bohócok

Kikiáltási ár: 2 800 000 Ft
196

Scheiber Hugó (1873-1950)

Park

Kikiáltási ár: 5 500 000 Ft