63. aukció
Márffy Ödön (1878-1959) Bimbók, fekete vázában 1930 körül
113

Márffy Ödön (1878-1959)

Bimbók, fekete vázában 1930 körül

Olaj, vászon, 81x41,5 cm
Jelezve balra fent: Márffy Ödön
Kikiáltási ár: 12 000 000 Ft
Becsérték: 15 000 000 - 20 000 000 Ft

Oeuvre jegyzék ¦ Oeuvre-catalogue number: 1.1.3.2.

¦ In.: Rockenbauer Zoltán: Márffy. Makláry Artworks, Budapest–Párizs, 2006.

Aukcionálva ¦ Auctioned:

¦ BÁV 44. árverés, 199. tétel (Bimbók fekete vázában címen)

Kiállítva és reprodukálva ¦ Exhibited and reproduced:

¦ Best of Mű-Terem. Mű-Terem Galéria, Budapest, 2007. április 14–28., 119., 215.

¦ A másik Csinszka. Márffy Ödön múzsája. MODEM, Debrecen, 2010. február 25. – május 23., 42., katalógus: 49. (Bimbók fekete vázában címen)

Reprodukálva ¦ Reproduced:

¦ Rockenbauer Zoltán: Márffy. Makláry Artworks, Budapest–Párizs, 2006., 247. és 313.

¦ Modern Magyar festészet 1919-1964. Budapest, Kieselbach Galéria, 2004., 301., 504. kép

157

Márffy Ödön (1878-1959)

Tulipános csendélet

Kikiáltási ár: 2 200 000 Ft
205

Márffy Ödön (1878-1959)

Virágcsendélet

Kikiáltási ár: 1 400 000 Ft