72. Tavaszi aukció
Czimra Gyula arte povera
39

Czimra Gyula (1901-1966)

Csendélet komódon, 1959

Olaj, papírlemez, 25 x 20 cm
Jelezve jobbra lent: Czimra 959.
Hátoldalon autográf felirat: Imrikének szeretettel adja Gyula bácsi. Rákoshegy. 1962. június 19.
Kikiáltási ár: 2 000 000 Ft
Becsérték: 3 000 000 - 4 000 000 Ft

KIÁLLÍTVA:
– Czimra Gyula emlékkiállítás. Erdős René Ház, Budapest, 1998. november-december
– Czimra Gyula emlékkiállítása. Szentendre, MűvészetMalom, 2006. január 28. – február 26. (kat. sz. n.)
– Czimra Gyula gyűjteményes kiállítása. Városi Képtár – Deák Gyűjtemény, Székesfehérvár, 2010. február 26. – május 9., kat.: 43.
– Czimra Gyula gyűjteményes kiállítása, Kaposvár, Rippl-Rónai Múzeum, 2010. október 14. – december 19., kat.: 43.

REPRODUKÁLVA:
– Lóska Lajos: Czimra Gyula festőművész. Székesfehérvár, Városi Képtár – Deák Gyűjtemény, 2010, 60.o. (66. kép)