63. aukció
Szőnyi István (1894-1960) Dunakanyar, 1923
42

Szőnyi István (1894-1960)

Dunakanyar, 1923

Olaj, vászon, 74x100 cm
Jelezve jobbra lent: Szőnyi I. 1923
Kikiáltási ár: 12 000 000 Ft
Becsérték: 20 000 000 - 30 000 000 Ft

Kiállítva ¦ Exhibited:

¦ Szőnyi István gyűjteményes kiállítása. E rnst Múzeum, Budapest, 1924. január, katalógus: 64 (Duna címen)

¦ Stephan Szőnyi. Malerei Graphik. Staatliche Museen zu Berlin-National Galerie, Berlin, 1963. augusztus-október, katalógus: 5. (Donaubogen bei Zebegény címen)

¦ Szőnyi István emlékkiállítása. Magyar Nemzeti Galéria, 1963. december – 1964. március, katalógus 6. (A zebegényi Dunakanyar címen)

Reprodukálva ¦ Reproduced:

¦ Modern magyar festészet 1919-1964. Szerkesztette: Kieselbach Tamás, Kieselbach Galéria, Budapest, 2004., 330. 576. Kép (Zebegény címen)