63. aukció
Vaszary János korzó Duna École de Paris
105

Dunaparti korzó, 1933

Olaj, vászon, 60x82 cm
Jelezve balra lent: Vaszary J
Kikiáltási ár: 90 000 000 Ft
Becsérték: 150 000 000 - 200 000 000 Ft

A kép hátoldalán raglap ¦

¦ Szinyei Merse Pál Társaság, Vaszary János, Szent János tér 2, Dunaparti korzó, olajf. 1400.

Kiállítva ¦ Exhibited:

¦ A Szinyei Merse Pál Társaság Művésztagjainak Negyedik Kiállítása. Nemzeti Szalon, Budapest, 1933. november – december, katalógus: 104. (1400.-)

¦ Vaszary magángyűjteményekben. Virág Judit Galéria, Budapest, 2015. március 28. – április 25.

Kiállítva és reprodukálva ¦ Exhibited and reproduced:

¦ Vaszary János. Polgár Galéria, Budapest, 1998. április 23. – május 9., katalógus: 37.

¦ A magyar festészet rejtőzködő csodái – Válogatás magyar magánygyűjteményekből II. Szerk.: Virág Judit – Törő István, Mű-Terem Galéria, Budapest, 2005., 115.oldal

¦ Vaszary János (1867-1939) gyűjteményes kiállítása. Magyar Nemzeti Galéria, Budapest, 2007. október 18. – 2008. február 10., katalógus: 174.

Reprodukálva ¦ Reproduced:

¦ Virág Judit: Senki többet? Harmadszor. Mű-Terem Galéria, Budapest, 2004., R.140

7

Bár Pesaróban, 1930

Kikiáltási ár: 1 800 000 Ft
152

Akt műteremben, 1920 körül

Kikiáltási ár: 18 000 000 Ft
167

San Remo - Balkonon, 1937

Kikiáltási ár: 650 000 Ft
194

Guggoló akt

Kikiáltási ár: 550 000 Ft