60. aukció
Kádár Béla (1877-1956) Falusi jelenet, 1924
129

Kádár Béla (1877-1956)

Falusi jelenet, 1924

Gouache, papír, 34,5x49,5 cm
Jelezve jobbra lent: Kádár Béla
Kikiáltási ár: 6 500 000 Ft
Becsérték: 10 000 000 - 15 000 000 Ft

¦ egykor Kövesdy Pál New York-i gyűjteményében

¦ a Kovács Gábor gyűjteményben,

¦ majd magángyűjteményben

¦ Remekművek – Új válogatás a Kovács Gábor Gyűjteményből, KOGART Ház, Budapest, 2006. október 13. – december 1.

¦ A Kovács Gábor Gyűjtemény – Válogatás a magyar festészet remekeiből, REÖK, Szeged, 2008. július 25. – szeptember 20.

¦ Csontvárytól Kondorig – Modernista festészet a Kovács Gábor Gyűjteményben, Városi Művészeti Múzeum, Győr, 2011. április 13. – augusztus 7.

¦ A magyar festészet modernista törekvései a 20. század első felében – Válogatás a Kovács Gábor Gyűjteményből, Bolgár Szépművészetek Nemzeti Múzeuma (Bolgár Nemzeti Galéria), Szófia, 2012. október 11. – december 2.

¦ A Kovács Gábor Gyűjtemény Munkácsytól Tóth Menyhértig, Tornyai János Múzeum és Közművelődési Központ, Hódmezővásárhely, 2016. május 22. – július 31.

¦ Gergely Mariann: Kádár Béla. Melankolikus utazás. Mű-Terem Galéria, Budapest, 2002. 142. oldal, 144. kép

183

Kádár Béla (1877-1956)

Hölgyek

Kikiáltási ár: 300 000 Ft
184

Kádár Béla (1877-1956)

Absztrakt város

Kikiáltási ár: 2 400 000 Ft