64. aukció
Munkácsy Mihály (1844-1900) Fasor, 1873
135

Munkácsy Mihály (1844-1900)

Fasor, 1873

Olaj, vászon, 55,5x38 cm
Jelezve jobbra lent: Munkácsy
Kikiáltási ár: 32 000 000 Ft
Becsérték: 50 000 000 - 60 000 000 Ft

Proveniencia ¦ Provenance:

¦ Egykor Káldy (Káldi) Jenő gyűjteményében.

Kiállítva ¦ Exhibited:

¦ „Júniusi hetek”. Magyar mesterművek kiállítása. Nemzeti Szalon. 1936. Katalógus: 92.

¦ Munkácsy Mihály emlékkiállítás. Szépművészeti Múzeum. 1944. Katalógus: 25. Reprodukálva: VII. tábla.

¦ Munkácsy a nagyvilágban. Magyar Nemzeti Galéria, 2005. 25. tétel

Reprodukálva ¦ Reproduced:

¦ Munkácsy Mihály képei. Singer és Wolfner Irodalmi Intézet Rt. kiadása. (Év nélkül) 97. oldal: Erdőtanulmány .

¦ Végvári Lajos: Munkácsy Mihály élete és mûvei. Bp. 1958. Festménykatalógus: 167. reprodukálva: LIX tábla.