61. aukció
Aba-Novák Vilmos életkép
53

Aba-Novák Vilmos (1894-1941)

Favágók hajnala, 1926 körül

Olaj, vászon, 54,5x77,5 cm
Jelezve jobbra fent: Aba-Novák
Kikiáltási ár: 5 000 000 Ft
Becsérték: 7 000 000 - 9 000 000 Ft

Kiállítva :

¦ LXXXVIII. Csoportkiállítás. Aba-Novák Vilmos, Feiks Jenő, Kelemen Emil, Patkó Károly és Ziffer Sándor festők kiállítása. Ernst Múzeum, Budapest, 1927. február, katalógus: 151.

Kiállítva és reprodukálva :

¦ Aba-Novák a “barbár zseni”. MODEM, Debrecen, 2008. április 21. – július 6. katalógus: 30.

Reprodukálva :

¦ Molnos Péter: Aba-Novák Vilmos. Népszabadság Könyvek, Budapest, 2006. 78. kép

¦ Bizzer István: Aba-Novák Vilmos. Kossuth Kiadó – Magyar Nemzeti Galéria, Budapest, 2009. 27. kép