59. aukció
Molnár C. Pál (1894-1981) Fekvő női akt, 1930
156

Molnár-C. Pál (1894-1981)

Fekvő női akt, 1930

Olaj, vászon, 101 x 80.5 cm
Jelezve jobbra lent: MCP 930
Kikiáltási ár: 6 000 000 Ft
Becsérték: 10 000 000 - 15 000 000 Ft

Kiállítva :

¦ XVII. Velencei Biennálé, Velence, 1930. katalógus: 1316. (Nudo crociato )

¦ A Római Magyar Intézet (R. Accademia D’Ungheria di Roma) ösztöndíjas művészeinek első kiállítása. Nemzeti Szalon, Budapest, 1931. május-június. katalógus: 115. (Fekvő női akt)

Reprodukálva :

¦ A Római Magyar Intézet növendékeinek munkái a velencei kiállításon. Pesti Napló Képes Műmelléklete, 1930. május 18. 12.

¦ P. Szücs Julianna: A Római Iskola. Corvina Kiadó, Budapest, 1987. 136. kép

136

Molnár-C. Pál (1894-1981)

Kastély

Kikiáltási ár: 280 000 Ft