60. aukció
Patkó Károly Felsőbánya
40

Patkó Károly (1895-1941)

Felsőbányai táj, 1925

Olaj, vászon, 79,5x89,5 cm
Jelezve jobbra lent: Patkó 925
Kikiáltási ár: 12 000 000 Ft
Becsérték: 20 000 000 - 30 000 000 Ft

¦ egykor Kovács Dezső gyűjteményében (1971-1996)

¦ Csoportkiállítás. Aba-Novák Vilmos, Feiks Jenő, Patkó Károly és Ziffer Sándor festők kiállítása. Ernst Múzeum, Budapest, 1927. február, katalógus: 41.

¦ Patkó Károly emlékkiállítása. Magyar Nemzeti Galéria, Budapest, 1972. katalógus: 2.

Kiállítva és reprodukálva:

¦ Patkó Károly. Közelítés egy félig-meddig elfeledett életműhöz. Belvárosi Aukciósház, 1996. katalógus: 5.

¦ Árkádia tájain. Szőnyi István és köre 1918-1928. Magyar Nemzeti Galéria, Budapest, 2001. katalógus: 127

107

Patkó Károly (1895-1941)

Krumplihámozók, 1931

Kikiáltási ár: 1 500 000 Ft