66. aukció (2021 kortárs)
Bak Imre (1939-) Geometrikus kalligráfia I., 1982
46

Bak Imre (1939-2022)

Geometrikus kalligráfia I., 1982

Akril, vászon, 120 x 160 cm
Jelezve hátoldalon: Bak/82 Geometrikus kalligráfia I.
Kikiáltási ár: 24 000 000 Ft
Becsérték: 35 000 000 - 50 000 000 Ft

Kiállítva és reprodukálva:

¦ Bak Imre festmények.

Műcsarnok, Budapest, 1987. június 12. – július 12.

¦ Bak Imre festmények. Pécsi Galéria, Pécs, 1988. január 8-31.

¦ Bak Imre 1965, 1999: Kétszer tizenöt. István Király Múzeum,

Csók István Képtár, Székesfehérvár,

1999. június 26. – augusztus 22., 53. oldal

¦ Simon Zsuzsa: Forma és jelentés. Bak Imre festészetének 20 éve.

In: Ars Hungarica 1987/2., 63. kép

¦ Egy geométer “színeváltozása”. Bak Imre kiállítása a Műcsarnokban.

In: Művészet 1987/11-12. szám, 73. oldal 3. kép

¦ Hajdú István: Bak Imre. Gondolat, Budapest, 2004, 94. oldal

15

Bak Imre (1939-2022)

Három kék négyzet, 1973

Kikiáltási ár: 1 500 000 Ft
34

Bak Imre (1939-2022)

Kényes egyensúly, 2010

Kikiáltási ár: 5 000 000 Ft