46. aukció
Ámos Imre (1907-1944) Hajnalvárás, 1939
169

Ámos Imre (1907-1944)

Hajnalvárás, 1939

Olaj, vászon, 90x58 cm
Jelezve balra lent: Ámos
Kikiáltási ár: 10 000 000 Ft
Becsérték: 20 000 000 - 26 000 000 Ft

Kiállítva: -Száz mester, száz remekmű. Fővárosi Képtár, Budapest, 1947. december, katalógus: 2. (Vörös kakas címmel) -Ámos Imre-emlékkiállítás. Magyar Nemzeti Galéria, Budapest, 19 58. katalógus: 53. -Magyar Képzőművészet a fas