15. aukció
Derkovits Gyula (1894-1934) Halász, 1927
203

Derkovits Gyula (1894-1934)

Halász, 1927

Olaj, aranyfüst alapon, vászon, 36,5x33,5 cm
Jelezve jobbra lent: Derkovits Gy 1927
Kikiáltási ár: 4 500 000 Ft

Proveniencia: egykor Triznya József gyűjteményében.

Feltehetően kiállítva: XCI. Csoportkiállítás, Budapest, Ernst Múzeum, 1927. szeptember, katalógus: 61.

182

Derkovits Gyula (1894-1934)

Heródes lakomája, 1922

Kikiáltási ár: 500 000 Ft