59. aukció
Fényes Adolf (1867-1945) Hazatérő testvérek / Vizet hozó leány és fiú, 1903
178

Fényes Adolf (1867-1945)

Hazatérő testvérek / Vizet hozó leány és fiú, 1903

Olaj, vászon, 101,5x77 cm
Jelezve jobbra lent: Fényes A. 1903
Kikiáltási ár: 20 000 000 Ft
Becsérték: 30 000 000 - 40 000 000 Ft

Feltehetően kiállítva

¦ Műcsarnok, 1903 téli kiállítás, 67. tétel, (Kis fiú és kis leány címen)

Kiállítva

¦ Best of Mű-Terem, Mű-Terem Galéria, Budapest, 2007.

¦ A Kovács Gábor Gyűjtemény. Válogatás a magyar festészet remekeiből, REÖK Palota, Szeged, 2008.

¦ Az impresszionizmus sodrában. Magyar festészet 1830–1920, KOGART Ház, Budapest, 2009.

¦ Csontvárytól Kondorig. Modernista festészet a Kovács Gábor Gyűjteményben, Városi Művészeti Múzeum, Győr, 2011.

¦ A magyar festészet modernista törekvései a 20. század első felében. Válogatás a Kovács Gábor Gyűjteményből, Bolgár Szépművészetek Nemzeti Múzeuma, Szófia, 2012.

¦ A Kovács Gábor Gyűjtemény. Munkácsytól Tóth Menyhértig, Tornyai János Múzeum és Közművelődési Központ, Hódmezővásárhely, 2016 .

¦ A magyar festészet aranykora, Krakkói Nemzeti Múzeum, Krakkó, 2016.

Reprodukálva

¦ Best of Mű-Terem. Válogatás az elmúlt 10 év kiemelkedő alkotásaiból, Virág Judit Galéria, Budapest, 2007. 56.

¦ Az impresszionizmus sodrában. Magyar festészet 1830–1920. Kovács Gábor Művészeti Alapítvány, Budapest, 2009. 77.

¦ Támba Renátó: Gyermekkor a vásznakon: a dualizmus kori gyermekszemlélet az alföldi iskola festészetében. Storming Brain, Budapest, 2017. 36. kép

52

Fényes Adolf (1867-1945)

Szolnoki tanya

Kikiáltási ár: 450 000 Ft