64. aukció
Kádár Béla (1877-1956) Háztűznéző, 1925
126

Kádár Béla (1877-1956)

Háztűznéző, 1925

Tempera, papír, 43,5x59 cm
Jelezve jobbra lent: Kádár Béla
Kikiáltási ár: 10 000 000 Ft
Becsérték: 16 000 000 - 20 000 000 Ft

Proveniencia ¦ Provenance:

¦ egykor Keresztes László gyűjteményében

Kiállítva ¦ Exhibited:

¦ Kádár Béla gyűjteményes kiállítása. Tamás Galéria, Budapest, 1929. november 16-27., katalógus: sz.n.

¦ Nyolcak és az aktivisták. Kieselbach Galéria, Budapest, 1999. november 12-21., katalógus: szám nélkül

Kiállítva és reprodukálva ¦ Exhibited and reproduced:

¦ Kádár Béla (1877–1956). Katalógus. Műgyűjtők Galériája – Thebes Gallery Inc., Budapest–Toronto, 1992., katalógus: 17. (Jelenet huszárral címen)

¦ A magyar festészet rejtőzködő csodái II. Válogatás magyar magángyűjteményekből 1920-1984. Mű-Terem Galéria, Budapest, 2005. 96. oldal

¦ BERLIN-BUDAPEST, 2016. október 25. – november 27. 212. oldal

Reprodukálva ¦ Reproduced:

¦ Modern Magyar festészet 1919-1964. Kieselbach Galéria, Budapest, 2004., katalógus: 406. (Látogatás címen)

¦ Kolozsváry Marianna: Mednyánszkytól Barcsayig. Modern magyar művészet a Keresztes-gyűjteményben. Budapest, 2010. 87. (Udvarlás címen)

21

Kádár Béla (1877-1956)

Anya gyermekével

Kikiáltási ár: 180 000 Ft
197

Kádár Béla (1877-1956)

Hölgy kutyával

Kikiáltási ár: 1 800 000 Ft
202

Kádár Béla (1877-1956)

Anya gyermekekkel

Kikiáltási ár: 8 500 000 Ft