61. aukció
Perlmutter Izsák (1866-1932) Holland táj, 1901
32

Perlmutter Izsák (1866-1932)

Holland táj, 1901

Olaj, vászon, 65,5x55 cm
Jelezve balra lent: PERLMUTTER 1901 Jelezve hátoldalon: Perlmutter
Kikiáltási ár: 4 000 000 Ft
Becsérték: 7 000 000 - 9 000 000 Ft

Feltehetően kiállítva :

¦ Országos Magyar Képzőművészeti Társulat, 1901-1902. Téli kiállítás, Műcsarnok, Budapest, katalógus: 205. (Mosás, olajfestmény címen)

¦ Perlmutter Izsák gyűjteményes kiállítása. Ernst Múzeum, Budapest, 1921. október, katalógus: 64. (Mosás Hollandiában címen)

Kiállítva :

¦ XI. Esposizione Internazionale d’arte della città di Venezia, 1914. április 23. – október 31.

¦ A magyar festészet rejtőzködő csodái –Válogatás magyar magángyűjteményekből I., Mű-Terem Galéria, Budapest, 2004. 146-147.

128

Perlmutter Izsák (1866-1932)

Himző lány, 1922

Kikiáltási ár: 1 000 000 Ft