11. HÁBORÚ UTÁNI ÉS KORTÁRS MŰVEK AUKCIÓJA
Gyarmathy Tihamér (1915-2005) Hullám ritmus, 1964
48

Gyarmathy Tihamér (1915-2005)

Hullám ritmus, 1964

Olaj, farost, 99,5 x 62 cm
Jelezve hátoldalon: Gyarmathy 964 Hullám ritmus 64/5
Kikiáltási ár: 6 000 000 Ft
Becsérték: 8 000 000 - 10 000 000 Ft

Életműjegyzék-szám: 64/5
¦ egykor Christine Hofmann gyűjteményében (Ausztria)
¦ Gyarmathy Tihamér kiállítása. Budapest, Táncsics krt. 6., 1964
¦ Gyarmathy Tihamér festőművész kiállítása. Műcsarnok, Budapest, 1979. november 23. – december 16.
¦ Gyarmathy Tihamér Művészeti Akadémiai székfoglaló kiállítás. Körmendi Galéria, Budapest, 1993. június 7. – július 2.
¦ Gyarmathy Tihamér válogatott művek. Körmendi Galéria, Budapest, 1994. augusztus 15-28.
¦ Gyarmathy Tihamér életmű-kiállítása. Budapesti Történeti Múzeum Fővárosi Képtár, Budapest, 1995. március 8. − július 3.
¦ Háború utáni non-figuratív és absztrakt művészet. Virág Judit Galéria, Budapest, 2019. május 24. – június 29.
¦ Gyarmathy Tihamér életmű-kiállítása. Budapesti Történeti Múzeum Fővárosi Képtár, Budapest, 1995. március 8. − július 3. kat. 105.
¦ Gyarmathy Tihamér festmények. Körmendi Galéria, Budapest, 2004, 158.