Mattis Teutsch János kiállítása, 2021
Mattis Teutsch János (1884-1960) Kompozíció (Család), 1919-1920 körül
31

Mattis Teutsch János (1884-1960)

Kompozíció (Család), 1919-1920 körül

Olaj, karton, 47,5x58,5 cm
Jelezve balra lent: MT, jelezve a hátoldalon: Colectia [...] Familia

Kiállítva: Expozitia retrospectiva Mattis Teutsch. Kiáll. kat. Bukarest: Sala Dalles, 1971., kat. sz. 47.; Mattis Teutsch és a Der Blaue Reiter. Szerk. Bajkay Éva – Jurecskó László – Kishonthy Zsolt. Kiáll. kat. Budapest: Magyar Nemzeti Galéria – München: Haus der Kunst, MissionArt Galéria, 2001., kat. sz. F58.

Reprodukálva: Kieselbach Tamás (szerk.): Modern magyar festészet 1919–1964. Budapest: Kieselbach Galéria, 2004., 17. kép

ELADVA