Mattis Teutsch János kiállítása, 2021
Mattis Teutsch János (1884-1960) Lelki virág (Kompozíció), 1922 körül
41

Mattis Teutsch János (1884-1960)

Lelki virág (Kompozíció), 1922 körül

Olaj, karton, 35x28,5 cm
Jelezve jobbra lent: MT

Kiállítva: Mattis Teutsch. Szerk. Csaplár Ferenc. Kiáll. kat. Budapest: Kassák Múzeum, 1983., kat. sz. 58.; Standing in the Tempest. Painters of the Hungarian Avant-Garde 1908–1930. Szerk. Stephen A. Mansbach. Kiáll. kat. Santa Barbara: Santa Barbara Museum of Art, 1991., kat. sz. 96.; Mattis Teutsch és a Der Blaue Reiter. Szerk. Bajkay Éva – Jurecskó László – Kishonthy Zsolt. Kiáll. kat. Budapest: Magyar Nemzeti Galéria – München: Haus der Kunst, MissionArt Galéria, 2001., kat. sz. F94.

Reprodukálva: Szabó Júlia: Máttis Teutsch János. Budapest: Corvina, 1983., 53. kép; Bartha, Miklos von – Laszlo, Carl: Der Sturm. Die ungarischen Künstler am Sturm. Basel: Galerie von Bartha, 1983., o.n.; Mansbach, Stephen A.: Modern Art in Eastern Europe: From the Baltic to the Balkans, ca. 1890–1939. Cambridge: Cambridge University Press, 1999., 316. kép

Proveniencia: Dr. Gömör Béla gyűjteménye; Bartha Miklós gyűjteménye

ELADVA