60. aukció
Czóbel Béla (1883-1976) Lovasfogat, 1920-as évek vége
92

Czóbel Béla (1883-1976)

Lovasfogat, 1920-as évek vége

Olaj, vászon, 64,5x80,5 cm
Jelezve jobbra lent: Czóbel Jelezve a vászon hátoldalára ragasztott papíron: „CZOBEL / »Attelage« / 1932 / HONGRIE
Kikiáltási ár: 6 500 000 Ft
Becsérték: 10 000 000 - 15 000 000 Ft

¦ egykor a Kovács Gábor gyűjteményben,

¦ majd magángyűjteményben

¦ XXIX. Velencei Biennálé magyar pavilonja, Velence, 1958.

¦ Válogatás Kovács Gábor gyűjteményből, KOGART, Budapest, 2013. ¦ Czóbel, egy francia magyar, MűvészetMalom, Szentendre, 2014. katalógus: 87.

¦ Berlin–Budapest, Virág Judit Galéria, Budapest, 2016.

¦ Remekművek egy magángyűjteményből, Virág Judit Galéria, Budapest, 2018.

¦ Kállai Ernő: Czóbel Béla, Magyar Művészet, 13. évfolyam, 9. szám, 1937. 268.

¦ Czóbel, egy francia magyar, szerk.: Barki Gergely – Bodonyi Emőke, MűvészetMalom, Szentendre, 2014. 243. 154. kép

¦ Berlin–Budapest, 1919–1933. Képzőművészeti kapcsolatok Berlin és Budapest között, Virág Judit Galéria, Budapest, 2016. 35.

13

Czóbel Béla (1883-1976)

Tengerpart, 1930 körül

Kikiáltási ár: 220 000 Ft
67

Czóbel Béla (1883-1976)

Gitározó lány

Kikiáltási ár: 3 600 000 Ft