10. HÁBORÚ UTÁNI ÉS KORTÁRS MŰVEK AUKCIÓJA (2022. NOVEMBER)
Prutkay Péter (1947 - 2022) Meggyalázták lányainkat vagy Olvasztár, 1983
44

Prutkay Péter (1947 - 2022)

Meggyalázták lányainkat vagy Olvasztár, 1983

Objekt, 10,8 x 17 x 16 cm
Jelezve balra lent: Prutkay Péter 1983
Hátoldalon felirat: Meggyalázták lányainkat vagy: Olvasztár
Kikiáltási ár: 340 000 Ft
Becsérték: 600 000 - 800 000 Ft

¦ egykor a művész tulajdonában
¦ Nudelman gyűjtemény. Pécs, Janus Pannonius Múzeum – Múzeum Galéria. 1999. június 18. – július 18.
¦ Ébli Gábor: Korniss, Iparterv, és merre tovább? Kortársak a Nudelman-gyűjteményben. Artmagazin 2006/4., 16. lapszám, 33. oldal
¦ B. R.: Modern festészetünk dióhéjban. A Nudelman gyűjtemény a pécsi Múzeum Galériában. Dunántúli Napló, Pécs X., 1999. június 19., 166. sz., 10. oldal