67. Aukció
Szőnyi István (1894-1960) Mélyút Zebegényben (Zebegényi völgy), 1927
89

Szőnyi István (1894-1960)

Mélyút Zebegényben (Zebegényi völgy), 1927

Olaj, vászon, 95,5 x 72,5 cm
Jelezve balra lent: Szőnyi 1927
Kikiáltási ár: 6 000 000 Ft
Becsérték: 10 000 000 - 15 000 000 Ft

Aukcionálva:
¦ Bizományi Áruház Vállalat 18. Művészeti Képaukció, Budapest, 1968. május (kat. 121. Út sziklák között)
¦ Bizományi Áruház Vállalat 50. Képaukció, Budapest, 1979. december (kat. 240. Zebegényi völgy)

¦ Szőnyi István, Az Ernst Múzeum CI. kiállítása, Budapest, 1929. január (kat. 63. Mélyút Zebegényben)
¦ Szőnyi István 1894-1960, Emlékkiállítás Szőnyi István születésének 100. évfordulójára,
Szentendrei Képtár, 1994. július (kat. 10. Zebegényi völgy)

¦ Szőnyi István 1894-1960, Zebegény, Szőnyi István Alapítvány kiadása, 1994, 56. oldal

118

Szőnyi István (1894-1960)

Zebegényi részlet

Kikiáltási ár: 1 800 000 Ft