10. HÁBORÚ UTÁNI ÉS KORTÁRS MŰVEK AUKCIÓJA (2022. NOVEMBER)
Maurer Dóra (1937-) Mennyiségtábla, 1972
49

Maurer Dóra (1937-)

Mennyiségtábla, 1972

Fa, wallkyd, tus, akvarell, grafit, papír, 90,5 x 62 cm
Jelezve hátoldalon: Mennyiségtábla 1/3 "96 példány ugyanaz, nem ugyanúgy + 4-nek a képe" 1972, Maurer
Kikiáltási ár: 18 000 000 Ft
Becsérték: 30 000 000 - 40 000 000 Ft

¦ Maurer Dóra: Munkák / Arbeiten 1958-1983. Budapest, Ernst Múzeum – Wien, Museum moderner Kunst, 1984, kat. sz. n.
¦ Acsay Judit: Mágikus művészet. Kritika XVI., 1987. X., 10. sz. 30. o. (említi)
¦ Sturcz János: Generációk, stratégiák, műtípusok. Női művészek, természethez kötődő női identitásszimbólumok a magyar képzőművészet új médiumaiban, 1970-2000. In: Modern magyar nőművészettörténet. Tanulmányok. Szerk.: Keserü Katalin, Budapest, Kijárat Kiadó, 2000, 81. 91. o.
Kiállítva és reprodukálva:
¦ Dóra Maurer. Verschiebungen 1972-75. Graz, Neue Galerie am Landesmuseum Joanneum, 1975. III. 21. – IV. 13., 11. o.
¦ Mágikus művek / The magic scene in art. Budapest Galéria, 1987. V I. 2. – VII. 1. – Szombathelyi Képtár, 1987. VII. 11. – VIII. 30., Képjegyzék: 3. o., 13. kép
¦ Maurer – Gáyor. Párhuzamos életművek / Parallele Lebenswerke / Parallel œuvres. Győr, Városi Művészeti Múzeum, (2002),
Gáyor-Maurer, Európai művészpárok párhuzamos életművek – kiállítássorozat keretében, 2001. XI. 10. – XII. 31., kép: 168. o. (Mennyiségtáblák, 1-4., 1972, Neuenkirchen – együtt mind a négy mű)

1

Maurer Dóra (1937-)

(de)formation 7, 1975 körül

Kikiáltási ár: 1 000 000 Ft
18

Maurer Dóra (1937-)

Overlappings 27. No 417, 2005

Kikiáltási ár: 9 000 000 Ft
71

Maurer Dóra (1937-)

B5, 1970

Kikiáltási ár: 750 000 Ft