24. aukció
Vaszary János virágcsendélet
173

Mezei virágok, 1938 körül

Olaj, vászon, 48 x 31 cm
Jelezve jobbra fent: Vaszary J.
Kikiáltási ár: 7 500 000 Ft

– Rum Attila: Vaszary János. Budapest, Bumbum Kiadó, 2005. 88. kép
– Festőművészeink a korabeli sajtó írásaiban. Szerk.: Gassama-Szabó Bernadett – Vitek Zsolt, Budapest, Orlikon Kiadó, 2005. 227. oldal

176

Bolgár katonák, 1916

Kikiáltási ár: 750 000 Ft