72. Tavaszi aukció
Koszta József virágcsendélet
59

Koszta József (1861-1949)

Muskátli, 1925 körül

Olaj, vászon, 50 x 40 cm
Jelezve jobbra lent: Koszta
Kikiáltási ár: 7 500 000 Ft
Becsérték: 10 000 000 - 15 000 000 Ft

KIÁLLÍTVA:
– Koszta József főművei köz- és magángyűjteményekben. Koszta József Múzeum, Szentes, 2006. szeptember 29. – november 12., kiáll. kat.: 34.o. (26. kép)

REPRODUKÁLVA:
– Szinyei Merse Anna: Koszta József. Kossuth Kiadó – MNG, Budapest, 2014, 64. o. (46. kép)
– Szinyei Merse Anna: Koszta József (1861-1949) élete és művészete a dokumentumok tükrében. Kogart Galéria, Budapest, 6. oldal

174

Koszta József (1861-1949)

Napsütötte ház

Kikiáltási ár: 7 500 000 Ft