54. aukció
Munkácsy Mihály (1844-1900) Naplemente, 1873
131

Munkácsy Mihály (1844-1900)

Naplemente, 1873

Olaj, fa, 64,5x99,5 cm
Jelezve balra lent: M. Munkácsy
Kikiáltási ár: 40 000 000 Ft
Becsérték: 70 000 000 - 90 000 000 Ft

PROVENIENCIA:‣ Ifjabb Andrássy Gyula 1896-ban vásárolta a festményt Hollandiában, tőle az 1915-ben Amerikábakerült képet Kiss Emil New York-i bankár vette meg az 1920-as években [végleges adásvétel 1926-ban].A festmény a gyűjtő 1930-as