72. Tavaszi aukció
Bene Géza Szentendre
35

Bene Géza (1900-1960)

Naplemente, 1958

Tempera, papír, 44,5 x 54,5 cm
Jelezve jobbra lent: Bene Géza
Jelezve balra lent: Bene Géza
Jelezve hátoldalon: Bene Géza 1958
Kikiáltási ár: 1 000 000 Ft
Becsérték: 2 000 000 - 3 000 000 Ft

PROVENIENCIA:
– korábban özv. Bene Gézáné tulajdonában

FELTEHETŐEN KIÁLLÍTVA:
– Bene Géza festőművész emlékkiállítása. Kossuth Lajos Tudományegyetem, Debrecen, 1970. december 6-23., kat. sz. n. (Barna táj piros nappal, 1958)

REPRODUKÁLVA:
– Rácz István: Bene Géza. Corvina, Budapest, 1971, 22. kép