10. aukció
Aba-Novák Vilmos árkádia festészet
198

Aba-Novák Vilmos (1894-1941)

Női aktok, 1921

Olaj, vászon, 109x103 cm
Jelezve jobbra lent: Aba-Novák 21
Kikiáltási ár: 8 500 000 Ft

Kiállítva: Árkádia tájain. Szőnyi István és köre 1918-1928. Magyar Nemzeti Galéria, 2001. szeptember – 2002. február, katalógus: 66. (reprodukálva: 127. oldal)

Proveniencia: Az 1920-as évek első felétől Péterfy Lajos, majd örököseinek gyűjteményében.

22

Aba-Novák Vilmos (1894-1941)

New York, 1935

Kikiáltási ár: 750 000 Ft
143

Aba-Novák Vilmos (1894-1941)

Szicíliai város, 1930

Kikiáltási ár: 6 000 000 Ft