59. aukció
Kádár Béla (1877-1956) Nővérek (Csendélet hölgyekkel), 1930-as évek eleje
71

Kádár Béla (1877-1956)

Nővérek (Csendélet hölgyekkel), 1930-as évek eleje

Gouache, papír, 72x52 cm
Jelezve jobbra lent: Kádár Béla
Kikiáltási ár: 8 000 000 Ft
Becsérték: 12 000 000 - 15 000 000 Ft

¦ Melankolikus utazás. Kádár Béla. Mű-Terem Galéria, Budapest, 2002. június 7. – július 13. katalógus: 178.

¦ Remekművek – Új válogatás a Kovács Gábor Gyűjteményből, KOGART Ház, Budapest, 2006.

¦ A Kovács Gábor Gyűjtemény – Válogatás a magyar festészet remekeiből, REÖK, Szeged, 2008.

¦ A magyar festészet mesterművei a Kovács Gábor-gyűjteményből, Miskolci Galéria Városi Művészeti Múzeum, Miskolc, 2009.

¦ Csontvárytól Kondorig – Modernista festészet a Kovács Gábor Gyűjteményben, Városi Művészeti Múzeum, Győr, 2011.

¦ A magyar festészet modernista törekvései a 20. század első felében – Válogatás a Kovács Gábor Gyűjteményből, Bolgár Szépművészetek Nemzeti Múzeuma (Bolgár Nemzeti Galéria), Szófia, 2012.

¦ A Kovács Gábor Gyűjtemény Munkácsytól Tóth Menyhértig, Tornyai János Múzeum és Közművelődési Központ, Hódmezővásárhely, 2016.

Kiállítva és reprodukálva:

¦ A Storm in Europe. The London Jewish Museum of Art, London, 2003. november 24. – 2004. január, katalógus: 23.

¦ Műgyűjtők Galéria 14. aukciós katalógus, 1993. november, 154. kép (és a címlapon)

¦ Die Sammlung Eisenberger. Szerk. G. Tobias Nattler, Wien, 1998. 162. oldal

¦ Múlt és Jövő, 1933. 271. oldal

¦ Gergely Mariann: Melankolikus utazás. Kádár Béla. Mű-Terem Galéria, Budapest, 2002. 172. oldal, színes táblák: 178.

¦ Kieselbach Tamás: Modern magyar festészet 1919-1964. Kieselbach Galéria, Budapest, 2004. 424. oldal, 788. kép

¦ KOGART-melléklet. Világgazdaság, 2006. október 12.

¦ Gergely Mariann: Kádár Béla. Kossuth Kiadó–Magyar Nemzeti Galéria, Budapest, 2015. 44. kép

10

Kádár Béla (1877-1956)

Absztrakt kompozíció

Kikiáltási ár: 500 000 Ft
138

Kádár Béla (1877-1956)

Enteriőrben

Kikiáltási ár: 1 800 000 Ft
209

Kádár Béla (1877-1956)

Lovak

Kikiáltási ár: 120 000 Ft