63. aukció
Frank Frigyes (1890-1976) Párizsi autóbusz, 1927
83

Frank Frigyes (1890-1976)

Párizsi autóbusz, 1927

Olaj, vászon, 71,5x82 cm
Jelezve balra lent: Frank Frigyes
Kikiáltási ár: 24 000 000 Ft
Becsérték: 36 000 000 - 48 000 000 Ft

Kiállítva ¦ Exhibited:

¦ XCIII. csoportkiállítás. Ernst Múzeum, Budapest, 1927. október, katalógus: 80.

¦ Esposizione d’Arte Ungherese. Palazzo Rosso, Genova, 1929., katalógus: 63.

Kiállítva és reprodukálva ¦ Exhibited and reproduced:

¦ Frank Frigyes kiállítása. Blitz Magángyűjtők Galériája, Budapest, 1997. szeptember 15. – október 15., katalógus: 7.

¦ A magyar festészet rejtőzködő csodái – Válogatás magyar magángyűjteményekből II. Mű-Terem Galéria, Budapest, 2005. szeptember 10. – október 9., 125.

¦ Párizs-Budapest 1890-1960 – Képzőművészeti kapcsolatok a két város között. Virág Judit Galéria, Budapest, 2017. október 27. – november 26., 114. oldal

Reprodukálva ¦ Reproduced:

¦ Sz. n.: Frank Frigyes. Színházi Élet, 1927. 44. 11. ¦ Modern magyar festészet 1919 – 1964.

Szerk.: Kieselbach Tamás, Kieselbach Galéria, Budapest, 2004., 941. kép

¦ Vaszary János (1867–1939) gyűjteményes kiállítása. Szerk.: Veszprémi Nóra-Szücs György, Magyar Nemzeti Galéria, Budapest, 2007., 19.

169

Frank Frigyes (1890-1976)

Fekvő önarckép, 1967

Kikiáltási ár: 650 000 Ft