62. aukció
Schönberger Armand (1885-1974) Párizsi férfi, 1909
207

Schönberger Armand (1885-1974)

Párizsi férfi, 1909

Olaj, vászon, 32x24 cm
Kikiáltási ár: 6 000 000 Ft
Becsérték: 10 000 000 - 15 000 000 Ft

PROVENIENCIA ¦ Provenance:

¦ Schönberger-hagyaték; Éber Miklós, ¦ majd Jill A. Wiltse és H. Kirk Brown III. gyűjteményéből

Kiállítva ¦ Exhibited:

¦ Schönberger Armand festőművész emlékkiállítása. Magyar Nemzeti Galéria, Budapest, 1985. szeptember, katalógus: 3.

Reprodukálva ¦ Reproduced:

¦ András Edit: Schönberger Armand. Corvina Kiadó, Budapest, 1984., 3. kép

Párizsi asszony, 1909 / Parisian Woman, 1909

Olaj, vászon; 31,5×24 cm; Jelezve balra fent: Schönberger 1909

PROVENIENCIA ¦ Provenance:

¦ Schönberger-hagyaték; Éber Miklós,

¦ majd Jill A. Wiltse és H. Kirk Brown III. gyűjteményéből

Kiállítva ¦ Exhibited:

¦ Schönberger Armand festőművész kiállítása. Műcsarnok Kamaraterme, Budapest, 1958, katalógus: szám nélkül, (Párizsi asszony címen)

¦ Schönberger Armand festőművész emlékkiállítása. Magyar Nemzeti Galéria, Budapest, 1985. szeptember, katalógus: 2.

¦ Fauves hongrois 1904-1914. Musée d’Art moderne, Céret, 2008. június 21. – október 12., katalógus: 130.

¦ Fauves hongrois 1904-1914. Musée départemental Matisse, Cateau-Cambrésis, 2008. október 25. – 2009. február 22., katalógus 130.

¦ Fauves hongrois 1904-1914. Musée des Beaux-Arts, Dijon, 2009. március 13. – június 15., katalógus: 130.

Reprodukálva ¦ Reproduced:

¦ András Edit: Schönberger Armand. Corvina Kiadó, Budapest, 1984., 2. kép

¦ Hungarian Masterworks From Impressionism to Modernism. Selected work from the collection of Jill A. Wiltse és H. Kirk Brown III. Charlotte Jackson Fine Art, New Mexico, Santa Fe, 2008., katalógus: szám nélkül

¦ Fauves hongrois 1904-1914. Biró éditeur, Paris, 2008., 245.

192

Női portré

Kikiáltási ár: 320 000 Ft