12. Háború utáni és kortárs művek aukciója - I. rész
Hencze Tamás gesztus kortárs aukció
112

Hencze Tamás (1938-2018)

Sötét tér, 1996

Akril, kollázs, vászon, 40 x 80, 45 x 40 cm
Jelezve hátoldalon: Sötét tér (40x80, 45x20) Hencze T'96
Kikiáltási ár: 1 500 000 Ft
Becsérték: 2 500 000 - 3 500 000 Ft

KIÁLLÍTVA ÉS REPRODUKÁLVA:
¦ Hencze Tamás festmények/Paintings 1963–1997. Műcsarnok, Budapest, 1997. augusztus 29. – szeptember 28., kat.sz.: 114.

REPRODUKÁLVA:
¦ In memoriam Hencze Tamás. Szerk.: Gajda Éva-Kerekes Dóra-Nagy Zsófia Nóra, Bodó Galéria, Budapest, 2021, 165.

28

Hencze Tamás (1938-2018)

Izzás, 1975

Kikiáltási ár: 2 000 000 Ft
34

Hencze Tamás (1938-2018)

Piros struktúra

Kikiáltási ár: 750 000 Ft
38

Hencze Tamás (1938-2018)

Kompozíció

Kikiáltási ár: 1 000 000 Ft
91

Hencze Tamás (1938-2018)

Kör, 1970

Kikiáltási ár: 850 000 Ft