59. aukció
Perlmutter Izsák (1866-1932) Szalon (Intérieur), 1910-es évek
124

Perlmutter Izsák (1866-1932)

Szalon (Intérieur), 1910-es évek

Olaj, vászon, 100x81 cm
Jelezve balra lent: Perlmutter
Kikiáltási ár: 36 000 000 Ft
Becsérték: 50 000 000 - 70 000 000 Ft

Aukcionálva és reprodukálva:

¦ Ernst Múzeum aukciói XXXVIII. 1928. 465. tétel, reprodukálva: XXIX tábla

Kiállítva és reprodukálva:

¦ A magyar festészet rejtőzködő csodái – Válogatás magyar magángyűjteményekből I. szerk: Virág Judit – Törő István. Virág Judit Galéria, Budapest, 2004. katalógus: 88.

¦ Remekművek – Új válogatás a Kovács Gábor Gyűjteményből. KOGART Ház, Budapest, 2006.

¦ Remekművek – Válogatás a Kovács Gábor Gyűjteményből. Városi Képtár, Orosháza, 2007.

¦ Remekművek – Válogatás a Kovács Gábor-gyűjteményből. Erdei Ferenc (Kecskeméti) Kulturális és Konferencia Központ, Kecskemét, 2008.

¦ A Kovács Gábor Gyűjtemény – Válogatás a magyar festészet remekeiből. REÖK, Szeged, 2008.

¦ Az impresszionizmus sodrában. Magyar festészet 1830–1920. KOGART Ház, Budapest, 2009.

¦ Csontvárytól Kondorig – Modernista festészet a Kovács Gábor Gyűjteményben, Városi Művészeti Múzeum, Győr, 2011.

¦ A magyar festészet modernista törekvései a 20. század első felében – Válogatás a Kovács Gábor Gyűjteményből. Bolgár Szépművészetek Nemzeti Múzeuma (Bolgár Nemzeti Galéria), Szófia, 2012.

¦ A tavasz ébredése – A modern magyar festészet születése a századelőn , KOGART Kiállítások Tihany, Tihany, 2013.

¦ A Kovács Gábor Gyűjtemény Munkácsytól Tóth Menyhértig. Tornyai János Múzeum és Közművelődési Központ, Hódmezővásárhely, 2016.

¦ A magyar festészet aranykora, Krakkói Nemzeti Múzeum, Krakkó, 2016.

¦ Gábor Anna: Előszó. In: Perlmutter Izsák. Magyar Zsidó Múzeum és Levéltár, Budapest, 2003. o.n.

¦ Modern Magyar festészet 1892-1919. szerk: Kieselbach Tamás, Budapest, 2003. 484. kép

¦ Magyar zene és kép. Szerk.: Kieselbach Tamás. Corvina Kiadó, Budapest, 2006. 274. oldal

¦ Az impresszionizmus sodrában. Magyar festészet 1830–1920. Szerk.: Fertőszögi Péter – Szabó László – Szinyei Merse Anna. Kogart Ház, Budapest, 2009. 85. kép

201

Perlmutter Izsák (1866-1932)

Virágcsendélet

Kikiáltási ár: 420 000 Ft