60. aukció
Tihanyi Lajos Szécsénykovácsi kastély
168

Tihanyi Lajos (1885-1938)

Szécsénykovácsi kastély (Szécsénykovácsi nyár), 1913

Olaj, vászon, 60x62,5 cm
Jelezve jobbra lent: Tihanyi L. 1913 Szécsénykovácsi
Kikiáltási ár: 24 000 000 Ft
Becsérték: 35 000 000 - 50 000 000 Ft

Oeuvre -jegyzék: 228.

¦ In.: Majoros Valéria Vanília: Tihanyi Lajos. A művész és művészete. Monument-Art, Budapest, 2004.

Proveniencia :

¦ egykor a Kovács Gábor gyűjteményben,

¦ majd magángyűjteményben

Feltehetőleg kiállítva:

¦ Tihanyi Lajos kollektív kiállítása. MA szerkesztősége, Budapest, 1916. katalógus: 26. (Szécsénykovácsi kastély címmel)

Kiállítva :

¦ Remekművek – Új válogatás a Kovács Gábor Gyűjteményből, K O GAR T Ház, Budapest, 2006. október 13. – december 1.

¦ A Kovács Gábor Gyűjtemény – Válogatás a magyar festészet remekeiből, REÖK, Szeged, 2008. július 25. – szeptember 20.

¦ Csontvárytól Kondorig – Modernista festészet a Kovács Gábor Gyűjteményben, Városi Művészeti Múzeum, Győr, 2011. április 13. – augusztus 7.

¦ A magyar festészet modernista törekvései a 20. század első felében – Válogatás a Kovács Gábor Gyűjteményből, Bolgár Szépművészetek Nemzeti Múzeuma ( Bolgár Nemzeti Galéria), Szófia, 2012. október 11. – december 2.

¦ A tavasz ébredése – A modern magyar festészet születése a századelőn, KOGART Kiállítások Tihany, Tihany, 2013. június 9. – október 27.

¦ A Kovács Gábor Gyűjtemény Munkácsytól Tóth Menyhértig, Tornyai János Múzeum és Közművelődési Központ, Hódmezővásárhely, 2016. május 22. – július 31.

Kiállítva és reprodukálva :

¦ A nyolcak. Szerk.: Markója Csilla – Bardoly István. Janus Pannonius Múzeum, Pécs, 2010. katalógus: 414.

¦ Tihanyi Lajos – Egy bohém festő Budapesten, Berlinben és Párizsban, KOGAR T Ház, Budapest, 2012. április 20. – augusztus 20. katalógus: 6

Reprodukálva :

¦ Modern magyar festészet 1892–1919. Szerk.: Kieselbach Tamás. Kieselbach Galéria, Budapest, 2003. 748. kép

¦ Majoros Valéria Vanília: Tihanyi Lajos. A művész és művészete. Monument-Art, Budapest, 2004. 21. kép

¦ Artkalauz. 2012. március-július, II. évfolyam, 1. szám, 13. oldal.