Mattis Teutsch János kiállítása, 2021
Mattis Teutsch János (1884-1960) Táj, 1917 körül
12

Mattis Teutsch János (1884-1960)

Táj, 1917 körül

Olaj, karton, 48x57,5 cm
Jelezve balra lent: MT

Kiállítva: Hungarian Avant-Garde: The Eight and the Activists. Kiáll. kat. London: Hayward Gallery, 1980., kat. sz. 101.; L’art en Hongrie. Kiáll. kat. Paris: Musée d’Art Moderne de la Ville de Paris, 1980., kat. sz. 121.; Nyolcak és aktivisták. Szerk. Bajkay Éva – Szabó Júlia. Kiáll. kat. Budapest: Magyar Nemzeti Galéria – Pécs: Janus Pannonius Múzeum, 1981., kat. sz. 104.

Proveniencia: a Bach-család gyűjteményéből (1981-ben Bach Iván gyűjteménye)

TÁRGYALÁS ALATT