59. aukció
Vaszary János tengerpart Rimini Olaszország strandkép
105

Tengerpart (Strandolók), Rimini, 1928

Olaj, vászon, 43x66,5 cm
Jelezve balra fent: Vaszary J
Kikiáltási ár: 30 000 000 Ft
Becsérték: 50 000 000 - 70 000 000 Ft

¦ Révész István, majd Marie J. Doty gyűjteményéből

¦ Ausstellung Neuzeitlicher Ungarischer Kunst, Nürnberg, Norishalle, 1929. február 23. – április 14. (katalógus: 382. Am Meeresufer, 1928 címen)

Feltehetően kiállítva :

¦ Vaszary, Zürich, Galerie Semiha Huber, 1964. december – 1965. január

4

Matrózfej, 1934

Kikiáltási ár: 360 000 Ft
97

Szomorú nő, 1912

Kikiáltási ár: 400 000 Ft
212

Váza virággal, 1928 körül

Kikiáltási ár: 20 000 000 Ft