69. Tavaszi Aukció
Lakatos Artúr (1880-1968) Tettye (Pécs a Mecsekről), 1933
36

Lakatos Artúr (1880-1968)

Tettye (Pécs a Mecsekről), 1933

Olaj, vászon, 60 x 80 cm
Jelezve balra lent: Lakatos Artúr 1933.
Jelezve vakrámán: Pécs a Mecsekről Lakatos Artúr
Kikiáltási ár: 1 600 000 Ft
Becsérték: 3 000 000 - 5 000 000 Ft

  • Paál László Társaság Jubiláris Kiállítása, Budapest, Nemzeti Szalon, 1934. november (kat. 79. Pécsi látkép, olajfestmény, 500.- Pengő)
  • Lakatos Artúr kiállítása, Budapest, Fényes Adolf Terem, 1960. szeptember (kat. 18. Pécsi látkép, 1933, olaj, 60×80 cm)

  • Dr. Méhes Balázs: Tanulmányok Lakatos Artúr (1880-1968) Festő- és iparművész tanár életművéhez, magánkiadás, 2009, 8; 27.
  • Kállay Miklós: A Paál László Társaság jubiláris kiállítása, Képzőművészet, 1934. december, 244-245. („Lakatos Artur a kolorit gazdagságát keresi. A témát is igen hatásosan választja meg, különösen pécsi tájképein s azután csaknem pointilista stílusban felrakott világos, színes ecsetvonásaival vibráló elevenséget ad a képnek.”)

141

Lakatos Artúr (1880-1968)

Csipkerózsika

Kikiáltási ár: 380 000 Ft